Мотиви от българската шевица ще красят стена на жилищна сграда в центъра на София, съобщиха от фондация “Visionary”. Стенописът на ул. “Гурко” 68 ще бъде изработен от бразилските визуални артисти Аcidum Project, които са у нас по покана на посолството на своята страна.
Изображението – част от художествената серия “Пътеводители”, ще вплита разнообразие от цветовете, светлината и топлината на бразилската култура. Вдъхновени от нашия фолклор и графични кодове, авторите решават да добавят и български елемент.
“Замисълът на артистите е чрез произведението да отправят покана към всеки зрител да открие нови значения, диалози и истории, базирани на индивидуален опит, и да повдигнат важни житейски въпроси, с които да помогнат за разпознаването на универсалността на човешката душа”, казаха организаторите.

Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..
Над 3 хил. антики за над 100 млн. евро са иззети при международна акция. Операцията е координирана от София, съобщи гръцката полиция. Една от най-големите мрежи за контрабанда на антики е разбита с подкрепата на Европол и Евроджъст. Арестувани са 35 души...
Президентът Румен Радев издаде укази за назначаване на посланици в Словакия, Сърбия и Тунис. Снежана Иванова Йовева-Димитрова е назначена за посланик в Словакия, Ангел Александров Ангелов - в Сърбия, а Боряна Иванова Симеонова - в Тунис. Отиващата в..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..