Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Народният театър преговаря за сътрудничество с Националния театър на Румъния

Снимка: Народен театър „Иван Вазов“

На двудневна визита на директора на Националния театър на Румъния в Тимишоара Ада Хаусватер по покана на директора на Народния театър Васил Василев в София бяха обсъдени възможностите двете културни институции да си партнират в създаването на проекти и да реализират разменни гостувания.
Хаусватер присъства на представлението на спектакъла "Бурята" на 5 юли, а след това се срещна с режисьора Робърт Уилсън. Тя отправи към Василев покана "Бурята" да гостува в Тимишоара, която тази година е Европейска столица на културата.
Румънската гостенка остана впечатлена от сценичната механизация на Голямата сцена, дело на компанията "Круп-Ман", създадена през 1923 г. Тя сподели, че сградата на театър "Михай Еминеску", както и тази на Народния театър, е построена по проект на виенските архитекти Фердинанд Фелнер и Херман Хелмер. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Среща – разговор с анимационния режисьор Теодор Ушев в НАТФИЗ

Световноизвестният анимационен режисьор Теодор Ушев отново гостува в НАТФИЗ, съобщиха във "Фейсбук" от учебното заведение. На 29 януари от 18.00 ч. в Голяма кинозала на НАТФИЗ ще се състои прожекцията на игралния филм "φ1.618", а след това ще има..

публикувано на 27.01.25 в 16:44

Филмовият фестивал MENAR в София представя вълнуващи сюжети от изкуството

Фестивалът Sofia MENAR представя филми, посветени на изкуството, в селекция, озаглавена MENARt (MENAR+Art), съобщава БТА. На 25 януари, в Дома на киното, режисьорът Маркус Шмид лично ще представи филма си "Мали 70". След прожекцията той..

публикувано на 24.01.25 в 16:01

"Не затваряй очи" печели награди и популярност на международни кинофестивали

Българският филм "Не затваряй очи" е отличен с пет награди на Christian Film Festival в САЩ, съобщи БТА, като се позова на продуцентите. Продукцията е отличена за най-добър пълнометражен филм, за най-добър продуцент - Богдан Дарев, за най-добър актьор -..

публикувано на 23.01.25 в 13:04