На 15 юли, от остров "Света Анастасия" до моста на централния плаж в Бургас ще се проведе плувен маратон – 6400 м. в открити води. За първи път състезанието е част от вътрешния спортен календар на Българска федерация плувни спортове.
Организаторите от община Бургас са отправили покана към легендата на световното плуване в открити води Петър Стойчев да бъде официален гост на събитието. Наградният фонд е 8000 лева и ще бъде разпределен между класираните от 1-во до 6-то място мъже и жени на възраст от 16 до 35 години и класираните от 1-о до 3-о място състезатели над 51 години.
Тази година, освен многото български плувци и ентусиасти, срещу предизвикателството ще се изправят и доста състезатели от други държави.
Черноморската ни община Варна се представя на Международното изложение за туризъм и пътувания Tourism & Travel Expo , което се провежда в Кишинев, Молдова. Община Варна, заедно с още 11 български компании и общини, участват на информационен щанд..
Оборотът на големите търговски вериги в България е намалял с 28,8% в деня на бойкота спрямо предходния ден. Това представлялва понижение от 7,9 млн. лева на дневна база, тъй като оборотът на 12 февруари е възлизал на 27,3 млн. лева, докато в деня на..
Премиерът Росен Желязков свика в съботния ден извънредно съвещание в Министерския съвет заради високите цени на хранителните стоки. След като на 13 февруари част от българите се включиха в бойкот на търговските вериги за хранителни стоки заради цените..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен..