Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Миро тръгва на турне "Best of" и подготвя нов албум

Снимка: Миро (Official)

Един от най-обичаните изпълнители – Миро, започва национално турне "Best of", което събира големите му хитове от последните 23 години. Концертите ще бъдат в шест града, като първата дата е 11 август в Созопол, следват Бургас – 2 септември, Стара Загора – 7 септември, Варна – 14 септември, Плевен – 16 септември, а финалът ще бъде в София на 11 октомври.

Всички песни ще бъдат в аранжимент и изпълнение на фънк формацията SoulBmoll. Предстоят и изненади за почитателите, като във всеки град ще има специално участие на различни гост-изпълнители. За първи път ще бъдат изпълнени и няколко нови песни - те ще са част от предстоящ албум, който се очаква през септември.

Началото на концертите ще поставя песента "Отначало", която е единственото ново заглавие в сборния албум на Миро – "46", представен в края на април. Музиката и текстът са негови, а по аранжимента работят SoulBmoll, Крум Георгиев и Иван Иванов. Песента е със специалното участие на Елена Сиракова.

Ето какво споделя Миро: "Създадох "Отначало" в труден за мен момент. Повтарях си: "това ще мине", "мигът да съм добре ще дойде" и просто исках да направя най-слънчевата и безгрижна песен, на която съм способен в сътрудничество с музикантите, които почитам."

По публикацията работи: Ергюл Байрактарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Усеща се сила"

Днес се връщаме към "Усеща се сила" – първия сингъл от албума на Любо Киров "Целуни ме" от 2022 г. "Тази песен е изключително специална за мен. Тя е печатът на този албум", споделя певецът. Любо Киров е автор на музиката и текста, по..

публикувано на 09.05.25 в 10:15

"Спомен"

Младата актриса и певица Виолина Доцева е готова с новата си песен "Спомен". Тя е написала текста, музиката е създала заедно с Денис Попстоев, който е автор на аранжимента. "Спомен" е съкровен личен разказ, посветен на взаимоотношенията с..

публикувано на 08.05.25 в 10:15

Оркестърът на Държавна опера - Стара Загора с музика на Гершуин в зала "България"

През 2025 г. най-старата извънстолична опера в България – Старозагорската, чества вековен юбилей със серия впечатляващи проекти. На 10 май от 19.00 часа симфоничният оркестър на театъра под палката на главния диригент Ивайло Кринчев ще представи на..

публикувано на 08.05.25 в 09:15