Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Остани както преди" – Искрен Пецов на 60

Снимка: iskrenpetzov.com

На 7-ми септември тази година Искрен Пецов навършва 60 години. Познаваме го най-вече като певец, но като автор има повече от 70 песни, музика, текст и аранжимент. Концертите и турнетата, в които е участвал, дори самият той не може да изброи – над 1500 са само сценичните му изяви с Ансамбъла на строителните войски, където е солист от 1991 до 1999 г. Голяма популярност имат хитовете му с Латинопартизани – групата, която основава през 1996 г.

Изпълнителят е избрал да отпразнува юбилея си с концерт и премиера на новата грамофонна плоча "Искрен Пецов, Латинопартизани, най-доброто". Сред различните инициативи, съпровождащи годишнината, е и новата песен "Автостоп" на Искрен Пецов и Латинопартизани. На 18-ти септември музикантите ще я представят на фестивала за поп и рок музика "София пее".

На 2-ри ноември в НДК – клуб "Singles" певецът събира фенове и приятели на концерта на своята група Латинопартизани. Освен Искрен и групата, на сцената ще излязат и любими български изпълнители, с които той има дуети през годините. Същата вечер е премиерата на грамофонната плоча на Искрен Пецов - "Искрен Пецов, Латинопартизани, най-доброто", която съдържа 12 песни – по 6 от страна А и страна Б.

Авторската песен на Искрен Пецов "Остани както преди" е включена в албума на Искрен Пецов и Латинопартизани "Нощни мечти" от 2002 г.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

С концерт на Ars Nova Napoli София чества 2500 години от основаването на Неапол

Вълнуващо преживяване предлага Европейският музикален фестивал на столичните меломани на 10 ноември. 2500 години от основаването на легендарния с красотата си италиански град Неапол ще бъдат отбелязани със специално събитие – концерт на формацията Ars..

публикувано на 09.11.25 в 10:05

Марин Големинов - "Нестинарка"

Завършена през 1940 г., танцовата драма е представена за първи път на 4 януари 1942-ра в Софийската опера под диригентството на Асен Найденов. Либретист и режисьор е Хрисан Цанков, хореографията е на изключително талантливата Мария Димова,..

публикувано на 07.11.25 в 10:15
Снимка: Bulgarian Classical Concerts – Los Angeles

"Български класически концерти – Лос Анджелис" започват официално на 6 ноември

Новата фондация с нестопанска цел Bulgarian Classical Concerts – Los Angeles , основана от две изключително успешни и талантливи българки – цигуларката Благомира Липари и композиторката Пенка Кунева, с цел да се популяризира българската класическа..

публикувано на 06.11.25 в 10:20