Отказалите се доброволно от българско гражданство няма да имат право на възстановяване, решиха депутатите на първо четене за промените в Закона за българското гражданство. Натурализация ще получават само неосъждани за престъпление от общ характер.
Чужденците в брак с български гражданин могат да искат българско гражданство едва след 3 години от сключването на брака. Гражданството ще се отменя, ако бракът е сключен фиктивно за заобикаляне на миграционните закони. Ще се зачита, че човек се е отказал от първото си гражданство, ако е подал молба за това, но не може да се освободи по независещи от него причини.
Въвежда се изискването натурализараните граждани да владеят българския език.
Всички укази за предоставяне, възстановяване, освобождаване или лишаване от българско гражданство ще се обнародват в „Държавен вестник“. Връчването на гражданство ще става с церемония, предвиждат одобрените промени, които трябва да минат и второ разглеждане в парламента.
Народният певец Илия Луков ще изнесе концерт в Тараклия по случай Деня на бесарабските българи – 29 октомври. Тържеството в центъра на българите в Молдова ще бъде кулминацията на празничната програма, организирана от Районния съвет, и..
Генадий Мартинов – бесарабски българин, протойерей на църквата "Радост на всички скърбящи" в украинския град Арциз в залата на читалище “Славянска беседа“ в София проекта "Великата базилика – от Плиска до Арциз". Инициативата е част от..
Българите в Хамбург и региона имат възможност да се включат в полезен семинар на 19 октомври, който отваря вратата към познанието как да използват гласа си като успешен инструмент в общуването. Домакин на срещата – “Ролята на гласа за успеха..
Генадий Мартинов – бесарабски българин, протойерей на църквата "Радост на всички скърбящи" в украинския град Арциз в залата на читалище “Славянска..
Народният певец Илия Луков ще изнесе концерт в Тараклия по случай Деня на бесарабските българи – 29 октомври. Тържеството в центъра на..