Жителите на симитлийското село Брежани ще отбележат Празника на брежанския кестен с богата програма през уикенда.
На дълга кулинарна трапеза гостите ще бъдат приканени да опитат традиционни ястия – уханни пити, баници, айвар, заек с кестени, сладкиши с кестени, приготвени от местни майсторки и гости от град Делчево в Северна Македония. “И ще заухае площадът на най-вкусните кестени, хилядолетия съхранени в Брежанските гори”, обещават организаторите от сдружение “Хора и традиции”.
Целта на събитието е да популяризира местния сорт кестени, пренесен по римско време на тези земи. Освен наслада за небцето, празникът ще предложи изложение на селскостопански продукти, а също веселие и добро настроение чрез фолклорни песни и танци и балонен празник за децата.
Откровени разговори с български граждани, които са успели да се реализират в чужбина предлага инициативата Вечер на българските таланти зад граница, която се организира в Пловдив. Днес публиката в културен център "Елизиум Пловдив" (Ул. Душо Хаджидеков..
В "България днес" на 04 Юни слушайте: 01:55 - Актуална информация от България и света 12:42 - Прогноза за времето у нас и по..
В четвъртък , 5 юни, преди обед ще бъде предимно слънчево, а след това ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места главно в Западна България и около Централния Балкан ще има краткотрайни валежи. В Северозападна България явленията..
Нестабилното и непредвидимо време тази пролет с множество резки температурни амплитуди принуди столичани, наред с необичайно плътното за сезона облекло,..
Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на..
В "България днес" на 04 Юни слушайте:..