Българската държава и Българската православна църква споделят обща отговорност за поддържането и развитието на връзките със сънародниците ни зад граница. Това бе общата позиция на президента Румен Радев и на Светия Синод изразена след среща в Синодалната палата. Разговорът е част от диалога на президента с ръководството на БПЦ и ръководствата на традиционните вероизповедания в България. Радев подчерта готовността на президентската институция да подкрепя духовната мисия на БПЦ към православните българи в чужбина в съответствие с канона. Отношенията между БПЦ и църквата в Северна Македония трябва да допринасят за сближаването и свободното общуване на хората от двете страни на общата ни границата, беше подчертано по време на срещата.
Митрополити от Светия синод се срещнаха и с министъра на труда и социалната политика Иванка Шалапатова. Тя изрази желание за задълбочаване на сътрудничеството. Обсъдени са били социалните грижи към деца и подрастващи, грижата за самотните родители и възрастните хора.
Празникът на християнското семейство всяка година е повод за среща на сънародниците ни в Хамбург. 2025-а не прави изключение и поканата отдавна обикаля социалните мрежи, защото сънародниците ни ще отпразнуват тържествено 20 години от създаването на..
Българското посолство в Токио беше домакин на финалния кръг на дванайсетото издание на конкурса за рецепти с розова вода Rose Water Recipe Аward, организиран от Културната асоциация "Българска роза" с председател Фумие Ямашита, съобщиха..
"Не искаме да си загубим традициите от България, затова направихме тази група, ученици и учители от това българско училище в Атина. Ходим на много фестивали и участия. А в България не се връщам често, заради ангажиментите ми в училище – разказва..
Мост между светове представлява в същността си проектът "Харизмата на българина". С него Димитринка Йорданова Командучи – психолог, психотерапевт,..