Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С "Дишам" Дара Екимова започва работа по нов албум

Снимка: YouTube /Dara Ekimova

Младата Дара Екимова представя "Дишам"– това е заглавието на първия сингъл към предстоящия албум на певицата. Тя създава "Дишам"с румънския продуцент Cristian Pistol (Mr. Gun).

Песента носи специално послание и не случайно излезе в седмицата на Световния ден на менталното здраве. Певицата посвещава "Дишам"на всички, които се борят с порива за саморазрушение. Според нея думите и музиката могат да бъдат мощно средство за изразяване и подкрепа в трудни моменти.

В социалните мрежи Дара Екимова написа: "Всички сте ценни, обичани и скъпи. Вие, телата ви, умовете ви. Всички водим битки. Не забравяйте страстта си. Когато ми е най-тъмно и безнадеждно, се връщам към това, което ме пали."




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Янка Рупкина

"Калиманку Денку" – шедьовърът на Янка Рупкина и Красимир Кюркчийски

"Всеки човек вярва различно в Бог. В силата, която наричаме Бог" – казва в интервю за вестник "Труд" през 2017 г. Янка Рупкина – един от символите на българската музикална култура. И откровено споделя: "Аз вярвам. Всеки трябва да вярва в нещо. Дали..

публикувано на 14.11.25 в 08:05

"Китка велита, честита" – хор "Нуша" представя най-новия си албум

Популяризирането и стойностната интерпретация на българската народна музика отдавна е мисия на Нели Андреева – певица, диригент и педагог. Тя е позната и от участието си в редица формации, сред които и основания от нея хор "Нуша". Най-новият албум на..

публикувано на 13.11.25 в 08:45

За света Цецилия – концерт в памет на виртуозния органист Янко Маринов

На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на църковната музика – римската мъченица св. Цецилия. Концертът "Cantantibus organis" е част от..

публикувано на 12.11.25 в 10:10