Първокласници от Българското училище “Звънче“ в Сърбитън, Великобритания, вече се подготвят за Баба Марта, става ясно от публикация във фейсбук.
Заедно със своите учители децата участваха в творческите работилници за изработка на мартеници в учебното заведение. Така чрез символите на пролетта те се докоснаха до традициите, свързани с първия ден от месец март.
От училището разказказаха, че най-предпочитаните за направа мартенички са били червено-белите човечета Пижо и Пенда.
Българското училище “Звънче“ отваря през 2008 г. и в него се провежда обучение по български език и литература, история и география на България за ученици от 1 до 12 клас, както и по български език за децата от предучилищна възраст. Училището организира и извънкласни дейности, сред които детски народен хор, танцов ансамбъл “Звънче“, литературен клуб “БългарЧЕТА“ и клуб по изобразително изкуство.Новогодишен карнавал се състоя в центъра на Цариброд. За събитието информира мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. Андрияна Найденов от Туристическа организация „Цариброд“ сподели, че са се погрижили този ден да остане хубав..
Добра година за Изпълнителната агенция за българите в чужбина, в която всичко се случваше както трябва – така обобщи 2024 година ръководителят ѝ Райна Манджукова. В интервю за Радио България тя изрази задоволство за изключителното сътрудничество, което..
Ученици от Първо българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Ковънтри участваха в обичая коледуване. "Нашите къщи бяха благословени от коледарите на училището ни! Благодарим им, че внесоха късче от България в дома ни с този обичай! Така..