Гимназисти от Българското училище “Васил Левски“ в Саарбрюкен подготвят свой филмов дебют по проекта “Неразказаните истории на българите”. По този повод някои от тях през миналата седмица посетиха София, където се срещнаха с изпълнителния директор на Изпълнителната агенция за българите в чужбина Райна Манджукова.
Националната програма “Неразказаните истории на българите” е проект на Министерството на образованието и науката, насърчаващ извършването на изследвания с цел утвърждаване на българската национална идентичност и популяризиране на българския език, традиции и култура зад граница. Чрез него учениците могат да обогатяват знанията си за България в областта на културно-историческото наследство.
Българското училище “Васил Левски” е създадено през 2011 г. През учебната 2016/2017 г се откриват негови филиали в градовете Кайзерслаутерн и Хомбург.
В новия епизод на подкаста "Мост на вярата" ви представяме Българската православна църковна община в Женева, Швейцария. Тя е учредена официално през 2018 г. на празника Рождество на Пресвета Богородица, който отбелязваме на 8 септември. Денят на..
Приключва гласуването за "Любима българка на публиката" На 25 септември 2025 г. (четвъртък) приключва гласуването за наградата "Любима българка на публиката", част от традиционния конкурс на Изпълнителната агенция за българите в чужбина – "Българка на..
В Пескара, Италия, се проведе среща между новата българо-италианска културна асоциация Rose Bianche – "Бели рози", и съветника по култура на града Мария Рита Карота. Обсъдиха се нови проекти за популяризирането и разпространението на българската култура..