Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Няма да се променя за теб"

Снимка: facebook.com/LidiaGanevaOfficial

Доказала таланта си още като дете, когато едва в трети клас представи България на Детската Евровизия в Малта, по-късно и с успешното си участие в "Гласът на България", вече 18-годишната Лидия Ганева се развива като обещаваща млада певица. И въпреки че последните години живее във Финландия, тя продължава да работи с български музиканти по самостоятелните си песни. Така е и във втория ѝ сингъл на български език "Няма да се променя за теб" – в него за първи път музикален продуцент е китаристът, аранжор и бендлидер Ангел Дюлгеров, който е автор на аранжимента. Музиката и текста е написала самата Лидия, която споделя, че песента се е родила много бързо и спонтанно. За идеята на песента казва:

"Посланието, което искам да предам чрез тази песен е вдъхновено от жените, които се борят с вятърни мелници в любовта. В крайна сметка единствено тя или нейната липса може да ни накара да потеглим в съвсем различна посока."

Редактор: Диляна Трачева




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Борис Тонков

Борис Тонков – между Америка и Европа, между класиката и джаза, с България в сърцето

Един от най-изявените музиканти в състава на Филхармонията в Страсбург е българският виолист Борис Тонков. Доказан талант, той завършва НМУ " Любомир Пипков" в София като ученик на легендарния проф. Огнян Станчев и продължава обучението си в САЩ –..

публикувано на 16.04.25 в 14:10

"Тайно" на Дани Илиева е повлияна от свежестта на кей-поп музиката

Родената в музикално семейство Дани Илиева пее от повече от десет години, участвала е в няколко музикални формата, но като свое най-голямо постижение отличава наградата от Националния конкурс за забавна песен "Бургас и морето". Сега младата певица представя..

публикувано на 16.04.25 в 10:15

Албумът "Къде живеят чудесата?" – послание към българчетата по света

Композиторът на детски песни Доно Цветков представя новия си албум "Къде живеят чудесата? " с голям концерт на 15 април в Централния военен клуб в София. Този нов музикален проект на автора на безспорния детски хит "Ало, ало, слънчице ", който..

публикувано на 15.04.25 в 10:15