Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българското училище "Иван Вазов" в Париж се готви за 10-ия си рожден ден

Снимка: Facebook / Българското училище „Иван Вазов“ в Париж

Учениците и учителите от българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж готвят специален концерт, с който на 19 май от 11,30 ч. ще отбележат 10-ата годишнина от създаването на школото.

Това е "мястото във Франция, в което ние заедно чертаем на български бъдещето на нашите деца", написа във Фейсбук Янета Димитрова, преподавател в училището. 

Програмата предвижда български песни, танци, стихове и много друго. "Концертът ще бъде една българска прегръдка, подарък за всички българи, които дойдат и споделят тази радост с нас и прекрасна изненада за нашите френски и чуждестранни приятели", отбелязва Янета Димитрова.

На концерта на 19 май ще се състои премиерата на специална за децата и училището песен.

Училището е създадено от сдружение "Христо Ботев" на нашите сънародници във френската столица. То е признато от българските власти и предлага обучение, гарнирано с много любов към децата. Там те изучават български език и литература, история и география на България според учебните планове и програми за българските училища в чужбина, а така също имат богата извънкласна дейност.

В училището се обучават деца от 3 до 18 години, които получават удостоверения за проведено обучение, признати в България. Всички преподаватели са с учителска правоспособност.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Протест в Пирот в подкрепа на Сръбските студенти

Българи и сърби от Цариброд и Пирот подкрепиха студенските протести

Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА.  "Желаем исканията на студентите да бъдат изпълнени и се надяваме в Сърбия да настъпи промяна", казаха пред агенцията протестиращи от двата..

публикувано на 16.02.25 в 09:46

Няма сигнали за пострадали българи при инцидента с автомобил в Мюнхен

Към настоящия момент в Генералното консулство на България в Мюнхен не са постъпвали сигнали за пострадали български граждани при инцидента. Това са съобщили от Министерството на външните работи на запитване от БТА във връзка с информацията в..

публикувано на 13.02.25 в 14:16

Галерия "България" в Рим посвещава вечер на лечителя Иван Раев

На 12 февруари, в уютното пространство на галерия "България" в сърцето на Рим, ще се съберат сънародници и италианци, за да си спомнят за един български лечител , който с упоритост и посвещение успява да промени живота на хиляди хора. Негово откритие за..

публикувано на 11.02.25 в 15:00