Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Камелия Нейкова:

Българите в страни извън ЕС ще гласуват само за Народно събрание

Камелия Нейкова
Снимка: БГНЕС

Избирателите в държавите от ЕС ще могат да гласуват за кандидати и за българския, и за европейския парламент, докато тези извън Евросъюза ще избират единствено депутати за нашето Народно събрание и в избирателните секции ще има машини с електронна бюлетина, както и хартиени бюлетини само за НС, каза за БНР председателят на ЦИК Камелия Нейкова.

На 9 юни т.г. българите ще избират едновременно свои представители в националния и в европейския парламент.

В секции в дипломатическите ни представителства и консулства в страни извън Европейския съюз ще може да се гласува за Народно събрание и за Европейски парламент, ако избирателят има към 9 март настоящ адрес в ЕС”, уточни Камелия Нейкова.

Откриваме секции в 60 държави за изборите 2 в 1

На вота 2 в 1 гражданите ще могат да избират между 22 партии и 11 коалиции.





БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българското неделно училище в Лисабон стана на 15

15 години отпразнува българското неделно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в португалската столица Лисабон. Рожденият ден и патронният празник на школото бяха отбелязани тържествено в Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука,..

публикувано на 27.05.25 в 09:46

Празник на буквите в българското училище "Ран Босилек" в Брюксел

С песни, стихотворения и много танци децата от българското неделно училище "Ран Босилек" в Брюксел отпразнуваха Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура. Първокласниците вече могат да четат и пишат на..

публикувано на 25.05.25 в 13:33

Празникът на духа и словото беше отбелязан в различни точки на света

24 май обедини българите по света, които с различни мероприятия отбелязват Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Богата празнична програма беше организирана днес в Музея на..

публикувано на 24.05.25 в 18:20