На 25 май от 15:00 часа, местно време, в Будапеща нашите сънародници отбелязват тържествено и Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. В традиционния гала концерт участие ще вземат деца от Българската детска градина, Българското училище за роден език, танцовите състави "Росица", "Биляна" и "Янтра", групата за автентичен фолклор „Зорница“. Ще има и хоротека с оркестър "Славия", информират от Българското републиканско самоуплавление в Будапеща.
С настъпването на есента Берлин се превръща в оазис на българската култура и изкуство в Германия. Българският културен институт (БКИ)в германската столица е подготвил в програмата си разнообразни изложби, спектакли, прожекции на филми и фолклорни..
Новата учебна година в Българското училище “Христо Ботев” в испанския град Торент се открива официално на 4 октомври с тържество в училищния двор, съобщават във фейсбук страницата си от учебното заведение. Във филиала на училището в град..
Българското училище "Родна стряха" в Кипър отбелязва десет години от онзи момент, в който с много хъс и неуморен труд започва да дава знания по роден език, култура, традиции и история на България на децата на нашите сънародници в островната държава...
Изящен клавирен концерт изнесоха братята Хасан и Ибрахим Игнатови в Областния културен институт на Мазовецкото войводство във Варшава, съобщава..
В Българското неделно училище “Просвета” в украинското село Делжилер учениците прекараха учебните дни в творчески занимания, съобщават на фейсбук..
Елизабета Георгиева – автор на книги за деца и възрастни, участва в литературно четене и творческо общуване с учениците от Основно училище “Георги..