Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 2 юни ще отворят за посещение гробницата на братя Георгиеви в Букурещ

Гробницата-мавзолей на Евлоги и Христо Георгиеви
Снимка: БТА-архив

Гробницата-мавзолей на братята Евлоги и Христо Георгиеви в гробището "Белу" в Букурещ, което е със статут на музей, ще бъде отворена за посещение на 2 юни (неделя). Инициативата е на Посолството на България в Румъния, съобщиха за БТА от дипломатическото представителство. Това се случва за първи път и е уникална възможност за всички, които обичат българската и румънската история, да посетят гробницата и да отдадат почти на хората, които имат огромен принос за съвременното развитие на българското и румънското общество”, отбелязват от посолството. 

Работното време за посещение ще бъде от 9:00 до 18:00 ч. Снимането ще бъде разрешено, както вътре, така и около комплекса. Доброволци ще информират посетителите за историята на гробницата-мавзолей.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българите в Германия с интерес към мярката "Избирам България"

Десетки българи, които живеят и работят в Германия, посетиха Кариерния форум "Избери България" във Франкфурт, организиран през изминалия уикенд от Министерството на труда и социалната политика в партньорство с Посолството на България в Германия,..

публикувано на 04.11.25 в 14:16

От 6 до 12 в Берлин ще представят 7 нови български документални филма

Второто издание на Седмицата на българското документално кино за изкуство и творци "Док-Арт-Фест" ще се състои в Берлин от 6 до 12 ноември. Това съобщи Българският културен институт в немската столица. Събитието е под патронажа на посланика на България в..

публикувано на 04.11.25 в 13:05

До 9 ноември се кандидатства за подкрепа на български проекти в Молдова

Министерството на външните работи, чрез Посолството на България в Кишинев, обяви процедура за прием и подбор на проектни предложения в подкрепа на българската общност в Молдова. Инициативите ще се финансират с безвъзмездна помощ по Програмата за подкрепа..

публикувано на 04.11.25 в 11:25