Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Народните представители заседават извънредно днес

Снимка: БГНЕС

Народното събрание ще заседава извънредно днес, съобщи на сайта си законодателният орган.

В дневния ред на депутатите е включено обсъждане на проекторешение, което да задължи здравния министър да предприеме действия за сключване на Колективен трудов договор в своя отрасъл и за прилагане на санкции при неплащане на предвидените трудови възнаграждения на медицинските специалисти.

Предвижда се също да бъде изслушан Димитър Главчев - служебен премиер и външен министър, заради разпространената информация за изпратена грама до постоянния представител на България в ООН за промяна на позицията на страната ни по повод гласуването на резолюцията, утвърждаваща Международен ден за възпоменание на геноцида, извършен от босненската сръбска армия в Сребреница през 1995 г.

Димитър Главчев: Скандал със Сребреница няма, няма да участвам в предизборни спектакли

Димитър Главчев вчера заяви, че няма да участва в “предизборни спектакли”, които се организират през последната седмица преди изборите.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Росен Желязков

Премиерът подкрепи мирния план за Украйна пред "Коалицията на желаещите"

Границите не могат да бъдат променяни със сила и дългосрочната сигурност на Украйна трябва да бъде гарантирана. Това заяви премиерът Росен Желязков на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", водена от президента на Франция Еманюел Макрон и..

публикувано на 26.11.25 в 09:05

Вицепрезидентът: В България липсва единна национална политика за бежанците

"Бежанските и мигрантските потоци няма да стихнат, а в България липсва единна национална политика по тези въпроси. Необходима е водеща институция, която да координира целия процес по интеграция. Хоризонталното разпиляване в много институции прави..

публикувано на 24.11.25 в 16:23

Назначиха новите български посланици в Сърбия, Словения и Тунис

Президентът Румен Радев издаде укази за назначаване на посланици в Словакия, Сърбия и Тунис. Снежана Иванова Йовева-Димитрова е назначена за посланик в Словакия, Ангел Александров Ангелов - в Сърбия, а Боряна Иванова Симеонова - в Тунис. Отиващата в..

публикувано на 21.11.25 в 10:35