Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ръководството на район Тараклия проведе срещи в София

Снимка: president.bg

Президентът Румен Радев се срещна на "Дондуков" 2 с председателя на район Тараклия в Молдова Лазар Дерменжи и началника на Службата за външни отношения на района Степан Карамалак. Те обсъдиха взаимодействието на българската общност в Молдова с българските държавни институции и теми като образование, култура и наука, съобщи БТА.

Дерменджи се е срещнал и с директора на аенцията за българите в чужбина Райна Манджукова, като е благодарил за организирания през април безплатен курс за професионално развитие на директорите от училищата в Тараклия, който се проведе в Благоевград. Манджукова отбеляза, че външно министерство и други български институции приемат заявления за различни проекти за финансиране всяка година, а качеството на подаденото заявление определя кой ще спечели подкрепа.


С директора на отдел "Азия и Източна Европа" Иван Павлов, във Министерството на външните работи Дерменджи е обсъдил и преобразуването на Тараклийския университет във филиал на Русенския университет, както и предоставената финансова помощ за довършване на строителството на нов хранителен блок в лицея в град Твърдица.

Вижте също:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На 1 ноември в Берлин ще се проведе български кариерен форум

Кариерен форум "Избери България" ще се проведе от 10:00 ч. местно време на 1 ноември във Франкфурт на Майн (на адрес: хотел Westin Grand Frankfurt, Konrad-Adenauer-Straße 7, 60313 Frankfurt am Main). Покана за събитието отправят през Фейсбук от..

публикувано на 02.10.25 в 16:47

Канят на кино българите в Болград

Инициативата "Вечер на кино", част от седмичните прожекции в Болград, Украйна, ще се проведе на 3 октомври. Поканата за събитието е публикувана на Фейсбук страницата на Центъра за култура и отдих към Болградския градски съвет. В програмата е..

публикувано на 02.10.25 в 15:27

Миникурс по български се проведе в Европейския ден на езиците в Берлин

За поредна година Българският културен институт в Берлин се включи в Европейския ден на езиците, съобщи БТА. Институцията организира мини езикови курсове по български език в сътрудничество с берлински библиотеки. "Милица Тодорова запозна малките..

публикувано на 02.10.25 в 12:56