Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Световна среща на българските медии се провежда в Украйна

Бесарабска българка взе наградата за разпространение на българската култура от българоезична медия в чужбина

Светлана Драгнева
Снимка: БТА

Кореспондентката на Българската телеграфна агенция в Одеса Светлана Драгнева е тазгодишният носител на наградата за принос в разпространението на българската култура от българоезична медия в чужбина. Това стана ясно по време на 19-та Световна среща на българските медии, която се провежда в Украйна, предаде репортерът на БНР на събитието Ася Пенчева.

Наградата на Светлана Драгнева е осигурена от Националния дарителски фонд "13 века България" и й бе връчена от генералния директор на БТА Кирил Вълчев и председателката на Съвета за електронни медии Габриела Наплатанова.

Това е признание за труда й през тези години под бомбардировките, за които благодарение на нея всички в България разбират какво се случва в Одеса, каза генералният директор на БТА Кирил Вълчев.


"Завършила съм Благоевградския университет по 103-то постановление (от 1993 г. за осъществяване на образователна дейност сред българите в чужбина). Родена съм в българско бесарабско и никога не съм мислила, че ще мога да работя за българската кауза. А това сме всички ние, където и да сме по света", сподели Драгнева.

В тазгодишната Световна среща на българските медии участват журналисти от 14 страни, а темата е "Медии и общност". Срещата се провежда в пресклуба на БТА в Одеса на фона на сигнали за въздушни тревоги и почти постоянно прекъсване на електричеството, съобщава специалният пратеник на БНР Ася Пенчева. Чуйте още в репортажа ѝ:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Танцьорите от българската фолклорна група "Бременските танцьори" в Германия си търси нови попълнения

Днес сънародниците ни от фолклорна група за народни песни и танци "Бременските танцьори" в немския град Бремен започва репетициите си за новия творчески сезон. Фолклорната формация е създадена през септември 2016 година към Немско-българското сдружение..

публикувано на 18.09.24 в 06:25

Български ученици в Рим съживяват паметта за първото българско училище в Чипровци, създадено през 1624 г.

Едно необичайно откриване на новата учебна година направиха учениците и учителите от българско училище "Асен и Илия Пейкови" в Рим и Флоренция.  На събитието присъстваха посланикът на България в Италия Н.Пр. Костадин Коджабашев, както и Монсеньор..

публикувано на 16.09.24 в 15:05
Снимка: Българско школо „Розова долина” в Тотнъм, Лондон

396 български училища зад граница отварят врати за новата учебна година

Над 32 000 български деца в 43 страни на 6 континента събира първият училищен звънец във всички 396 български неделни училища по света, регистрирани за учебната 2024-2025 г. Над 2000 учители отново ще предават знания на малките ни сънародници – не..

публикувано на 16.09.24 в 06:15