Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рая Назарян от ГЕРБ е председателят на 50-ото Народно събрание

Снимка: БГНЕС

Номинираната от ГЕРБ Рая Назарян е избрана за председател на 50-ото Народно събрание. За нея гласуваха 131 народни представители, "против" - 66 депутати, 39 се въздържаха. Другите участници в съревнованието за поста бяха Виктория Василева от "Величие", Петър Петров от "Възраждане" и Силви Кирилов от ИТН. 

Председателят на Народното събрание ще има седем заместници, колкото са и парламентарните политически сили. За заместник-председател на парламента от ГЕРБ-СДС беше избрана Росица Кирова, от ДПС -  Йордан Цонев, от „Продължаваме промяната-Демократична България“ -  Атанас Атанасов, от „Възраждане“ - Цончо Ганев, от „БСП за България“ – Драгомир Стойнев,  от „Има такъв народ“ – Андрей Чорбанов, от „Величие“ – Виктория Василева.  

"Бих искала да благодаря за оказаната висока чест. С това гласуване са дава възможност за функциониране на властта", заяви избраната от третия опит Назарян. Тя изрази надежда, че отприщването на работата на парламента ще създаде предпоставки за нормализиране на политическите процеси в страната. "Носим отговорност за качеството на законодателната дейност. Вярвам, че всеки един от нас ще полага усилия в тази посока", отбеляза новият председател на парламента.


Вижте още:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Председателят на парламента се срещна с кметовете на Кишинев, Тараклия и Комрат

Възможностите за задълбочаване на двустранното сътрудничество между България и Молдова обсъди председателят на Народното събрание Наталия Киселова на среща в София с председателя на Управителния съвет на Българо-молдовската търговско-промишлена..

публикувано на 24.02.25 в 17:20
Теменужка Петкова

България покрива и последния критерий за еврозоната, ще иска конвергентен доклад

Съгласно данните от Евростат България покрива и последния критерий за еврозоната, а именно ценовата стабилност. Това обяви в началото на извънредното заседание на Министерския съвет министърът на финансите Теменужка Петкова. Тя заяви, че днес е..

публикувано на 24.02.25 в 16:50

Български политици поздравиха Фридрих Мерц и ХДС/ХСС за изборната победа в Германия

Премиерът Росен Желязков поздрави в социалната мрежа Х  германските консерватори от ХДС/ХСС и лидерът им Фридрих  Мерц за  "впечатляващата изборна победа". Министър-председателят на България посочва, че след изборите за нов Бундестаг..

публикувано на 24.02.25 в 10:07