Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Украинското посолство призова официалните лица у нас да не използват войната за политически цели

Снимка: Pixabay

Украинското посолство в България призова официалните лица и политическите сили да се въздържат от използването на темата за войната за политически цели. От дипломатическата мисия подчертават, че украинците всеки ден плащат най-ужасната цена за спирането на агресора и призивите за ограничаване или блокиране на помощта за Украйна на практика означават подстрекаване към подкрепа за Русия.

Предлагаме 80 милиона евро за Украйна, но ще ги дадем, ако ги одобри парламентът

Борисов за помощта към Украйна: България кеш няма да дава!

Президентът: Август не е най-добрият месец за предизборна кампания

Забавянето или ограничаването на предоставянето на необходимата помощ няма да доведе до мир, а до повече жертви и до приближаване на фронта към границите на Европейския съюз”, се казва още в позицията.

Изразявайки благодарност за участието на служебния премиер Димитър Главчев в учредителната Среща на върха за мир в Швейцария, както и за оказаната политическа, финансова, енергийна, хуманитарна и отбранителна практическа подкрепа, посолството призовава политическите сили и гражданското общество да се консолидират с цел засилване на помощта за Украйна в името на възстановяването на устойчивия мир и справедливост.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Св. Синод подкрепи мотивите на Министерството на образованието за въвеждане на предмета "Религии и добродетели" в училище

На заседанието на Комисията по образование и наука в Народното събрание, ловчанският митрополит Гавриил представи становището на Светия синод на БПЦ, в което БПЦ – БП изразява подкрепата си към мотивите на Министерството на образованието за въвеждане на..

публикувано на 29.07.25 в 18:39
Росен Желязков и Мая Санду

Росен Желязков изрази подкрепата на правителството за евроинтеграцията на Молдова

В рамките на официалното си посещение в Кишинев на среща с президента на Молдова Мая Санду премиерът Росен Желязков декларира, че страната ни твърдо подкрепя европейската интеграция на Молдова. Създават специална програма за гостуване в..

публикувано на 28.07.25 в 16:00
Н.Пр. Дай Цинли

Членството в Шенген и еврозоната разширява точките на сближаване между България и Китай

Половин век бележат дипломатическите отношения между Китай и Европейския съюз – партньорство, което има реални измерения в икономически план: "Търговията между Китай и Европа нарасна от 2,4 милиарда до близо 786 милиарда долара, като в момента..

публикувано на 28.07.25 в 11:58