Възпитаници на Българското училище “АзБуки” в Рим и Колеферо разказаха във филм историята на билкаря Иван Раев (1876-1938 г.), съобщи директорката на учебното заведение Мариола Георгиева.
“Билкарят Иван Раев” е създаден в рамките на националната програма на Министерството на образованието и науката “Неразказани истории на българи в чужбина”.
Българско лечение спасява Европа от смъртоносна епидемия
“Иван Раев, често наричан “билколечителят”, е едно от най-интересните и загадъчни имена в българската история на медицината. Той е човек, който с упоритост и посвещение успява да промени живота на хиляди хора. Неговото откритие за лечението на паркинсонизъм с беладона остава като едно от най-значимите постижения в българската медицинска история”, казва Мариола Георгиева.
Тя е убедена, че Иван Раев ще бъде запомнен не само като велик лечител, но и като символ на надеждата и вярата в силата на природата.На 5 декември 2024 г. посланикът на България в Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия, Тихомир Стойчев, връчи акредитивните си писма на Н. В. Крал Чарлз III на официална церемония в Бъкингамския дворец, съобщиха днес от МВнР...
Сред журналистите в Сърбия, на чиито телефони е бил инсталиран шпионски софтуер, е Славиша Миланов от Цариброд (Димитровград), който работи за местния сайт за новини на български и сръбски език ФАР, пише в доклад на "Амнести интернешънъл". В..
В Париж днес ще бъде връчена наградата "Маларме" за 2024 г. на Мари Врина-Николов, присъдена за превода ѝ на френски език на стихосбирката "Там, където не сме" /Là où nous ne sommes pas/ на Георги Господинов. Наградата за чуждестранен превод..