Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Работещите в културата не създават вкуса на обществото, каза министър Тодоров

Служебният министър Найден Тодоров
Снимка: БТА

"По един уникален начин е намерено, как всеки сектор в културата да се финансира погрешно. Хората на изкуството в момента работят точно като фабрики и вместо да създават вкуса на обществото, те са принудени да се водят по този вкус, за да спечелят повече пари - обясни пред bTV служебният министър на културата Найден Тодоров. - Кадрите във всяка сфера на културата намаляват. Ако искаме след 20 години все още да има култура, трябва да започнем да работим сега. Вече сме закъснели, но поне можем нещо да спасим. Няма нормативна уредба, какво се случва с важните за България културни ценности, които са извън територията на страната", посочи още министърът.

Наден Тодоров допълни, че е неясен отговорът дали ще приеме, ако получи покана отново да бъде министър на културата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба за будителки без страх – българките, които казаха "не" на правилата

На 1 ноември – Деня на народните будители, столичният площад "Гина Кунчева" в София оживява по един необичаен начин. От 12:00 часа Район "Оборище" и Фондация "Будителките" откриват първия в страната интерактивен музей на открито " Това са..

публикувано на 01.11.25 в 08:05

Милена Селими спечели нова награда за най-добър превод

В Двореца на културата в Лежа, Албания, се проведе церемонията по връчването на Националните литературни награди " Ат Герг Фища". Това издание на наградите, вече с петгодишна традиция, отличава най-забележителните произведения на албанската литература..

публикувано на 29.10.25 в 08:08

Силвия Томова и нейната елитна многонационална балетна трупа от Стара Загора

Звездата на българската сцена Силвия Томова е завършила елитната Държавна балетна академия "А. Я. Ваганова" в Санкт Петербург. Кариерата ѝ е свързана с Националната опера и балет, където като примабалерина е представила над 90 роли в класически и..

публикувано на 23.10.25 в 10:55