Македонският премиер Християн Мицкоски заяви, че правата на българите в Северна Македония се спазват, но същото не може да се каже за "македонското малцинство“ в България, предава БГНЕС. На среща в Университета "Джонс Хопкинс“ в САЩ Мицкоски заяви, че "страната трябва да промени Конституцията си заради няколкостотин души“, както пренебрежително нарече своите съграждани с българско самосъзнание. "Македонските граждани са жертвали твърде много за европейската перспектива и трябва да се прекрати с униженията“, твърди Мицкоски.
Сред освободените двайсет живи израелски заложници, държани досега от палестинското ислямистко движение “Хамас” в ивицата Газа, е Матан Ангрест, който има и българско гражданство, стана ясно от публикация на израелското министерство в социалната..
Да превърнем иновациите в съюзник, а не в нова бариера пред правата на човека. Не може да допуснем жените да плащаме невидимата цена на дигиталния напредък и изкуствения интелект. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова в изказване пред..
Най-важната задача е намиране на решение за войната в нашия континент със средствата на дипломацията и задължително се установи траен мир. Това каза президентът Румен Радев в столицата на Естония Талин, където участва в среща на групата..
Президентът на Унгария Тамаш Шуйок е на официално посещение в България по покана на българския държавен глава Румен Радев днес и утре , съобщиха от..
Руски шпиони и крайно леви хуманитарни групи работят с трафиканти на хора, за да залеят Европа с нелегални мигранти, пише вестник "The Times",..