Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В ДСБ обсъждат имена на премиери за технически кабинет

Снимка: БТА

Лидерът на "Демократи за силна България“ (ДСБ) Атанас Атанасов каза пред БНТ, че в "Продължаваме промяната - Демократична България" трябва да се създаде единен орган, който да обсъжда всички въпроси и да взима общите решения в коалицията. По думите му партиите са обединени, въпреки че имат различни позиции по някои въпроси. Той уточни, че тази седмица структурите в коалицията ще решат, как да действат при връчването на втория и третия мандат за съставяне на правителство. 

"Скептик съм за втория мандат, защото не е ясно кой ще управлява ДПС. Трябва да се следят обществените нагласи, а те са против нови избори. Затова предложихме техническо правителство, в което премиерът ще е равноотдалечен от всички партии и сам ще посочи своите министри. В коалицията сме обсъждали имена за премиер", каза Атанасов, но не посочи кокретни личности. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Християн Мицкоски

Северномакедонският премиер в словесна гавра с македонския българин Владо Перев

Премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски обвини нападнатия в Скопие македонски българин – журналиста Владимир Перев, в инсценировка и самонараняване, предаде БГНЕС. На 21 ноември в магазин в центъра на Скопие Перев беше нападнат пред..

публикувано на 27.11.25 в 10:35

Георг Георгиев: Подкрепа за Украйна и натискът върху Русия трябва да продължат

"Решенията за постигане на мир в Украйна трябва да стъпват на основните принципи на Устава на ООН като суверенитет, независимост и териториална цялост". Това заяви външният министър Георг Георгиев на неформалната видеоконференция на министрите на..

публикувано на 26.11.25 в 17:43

Няма арестувани българи за шпионаж в Сърбия, каза външният министър

В Министерството на външните работи на България не са постъпвали официални сведения от сръбските власти за “арест на български шпиони” и “разбита българска шпионска мрежа“ на територията на съседната страна. Това заяви министърът на външните..

публикувано на 26.11.25 в 13:55