Над сто колоездачи от цялата страна ще участват днес в четвъртото издание на националния велотур “Момчиловци”, съобщи кметът на родопското село Сийка Суркова. Велосипедният тур няма състезателен характер, а целта му е да бъде популяризирана красотата на планинския район и възможностите за практикуването на този спорт.
Участниците ще преминат близо стокилометров маршрут – той стартира и финишира в Момчиловци, преминавайки през Смолян, Търън, Стоянов мост, Баните.
Момчиловци – селото с 30-те параклиса, привлича поклонници от страната и чужбина
“Летният сезон започна със засилен туристически интерес още в първите седмици”, каза кметът на Момчиловци. По думите й, хотелите са почти пълни през почивните дни не само с български, но и с китайски, англо- и немскоговорящи туристи.
“Освен дестинация за планинско колоездене, пешеходни и ековаканции, Момчиловци напоследък се утвърждава и като място за сватбен туризъм”, добави Сийка Суркова.
Най-успешният български кикбоксьор Стоян Копривленски не успя да защити титлата си от 2024 г. в категория до 70 кг на супертурнира K-1 World Max, който се проведе в Токио на 15 ноември. Според формата на надпреварата титлата отива при онзи, който изиграе..
Най-успешният български кикбоксьор Стоян Копривленски премина официалния кантар в Токио преди началото на защитата на титлата си на супертурнира K-1 World Max в категория до 70 кг. Двубоят в японската столица е в събота от 8,00 ч. българско време...
Високите достижения на българските спортисти са доказателство, че човешките възможности нямат предел, когато са резултат на посветеност в името на България. Това заяви държавният глава Румен Радев днес на церемония в Гербовата зала, на която..