Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Триумф за българските гимнастички в навечерието на Париж 2024

Стилияна Николова
Снимка: БТА

Българските гимнастички, които ще представляват страната ни на олимпийските игри, завоюваха златните медали в многобоя и в индивидуалната надпревара, и при ансамблите в последната си Световна купа преди Париж.

В румънския град Клуж-Напока абсолютната европейска шампионка Стиляна Николова с изключително вдъхновяваща и безапелационна игра зае първото място на почетната стълбичка, оставяйки след себе си световната шампионка Дария Варфоломеев от Германия и Дария Атаманов от Израел. Другата българка Боряна Калейн се нареди четвърта заради някои допуснати грешки.

Ансамбълът ни в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева също извоюва привилегията да чуе българския химн. Втори останаха бразилките, а трети – гимнастичките от Израел.

Стилияна Николова оглави временното класиране на Световната Чалъндж купа в Клуж-Напока

Днес българските гимнастички в индивидуалното ще играят на седем от осем възможни финала на отделните уреди, а момичетата от ансамбъла ще изпълнят и двете си съчетания.

Изключителна Стилияна Николова! Боряна заяви, че е готова за медал в Париж!”, написа във фейсбук след обявяването на резултатите в индивидуалната надпревара Илиана Раева, президент на Българската федерация по художествена гимнастика.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българки спечелиха медали и отборна титла на европейското първенство по стрелба

България спечели злато в дисциплината отборно трио жени на пистолет на европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Шатору, Франция. Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Лидия Ненчева победиха във финала Германия с 13:11...

публикувано на 29.07.25 в 11:10
Кевин Додай

Футболният ЦСКА привлече албански талант

ЦСКА официално обяви привличането на албанския нападател Кевин Додай. 19-годишният футболист пристига при "червените" от отбора на Влазня и ще носи екип с номер 22 в новия си отбор. Той се превръща в третото ново попълнение за тима на босненеца Душан..

публикувано на 22.07.25 в 16:41
Светослав Вуцов

"Левски" победи с дузпи футболния шампион на Израел "Апоел Беер Шева"

Футболистите на "Левски" елиминираха "Апоел Беер Шева" с 3:1 при изпълнението на дузпи и се класираха за втория кръг в Лига Европа, където ще срещнат португалския "Брага" с мач първо у дома на 24 юли. Вратарят Светослав Вуцов беше героят при..

публикувано на 18.07.25 в 10:11