Бившият военен е толкова очарован от живота си у нас, че прописва поезия. В социалните мрежи той публикува възторжените си отзиви от България, от красивата природа и историята й, като ги вплита в рими. Не крие, че за целта понякога прибягва и до изкуствен интелект, но е категоричен, че всеки стих, всяка строфа извират от душата му. А те звучат така:
В обятията на България, планини целуват небето.
Тихо събужда се зората, нощта въздиша леко.
Пастелна палитра, в розово и златно,
в небесата се разгръща, зрелище необятно.
Дарен признава, че не е материален, битов човек. След като се уволнява от армията решава, че не желае да води тривиален пенсионерски живот в родината си. А Обединеното кралство, според него, се е превърнало в консумативно общество, където всичко се свежда до работа и пари, където все няма време пълноценно да се насладиш на живота. Това е една от причините бившият военен да избере българското село. В Долна Липница той се установява през есента на миналата година. Пенсията от Кралския военноморски флот му позволява да живее спокойно у нас.
"Прекарах зимата в България с моята туристическа виза. И преживях българската зима с периодичните прекъсвания на тока, с осигуряването на отопление, с красивите гледки и разходките сред природата – все неща, които наистина ми доставяха удоволствие. Приятно ми беше да се върна към по-суровия начин на живот, да събирам и да цепя дърва за огрев, да си приготвям храната, общувам с български семейства, да споделяме заедно храната си и т.н. Наслаждавах се на настъпващата пролет и гледах как природата се променя пред очите ми. През цялото време се занимавах с имота си, който сам ремонтирам. В Долна Липница има малка общност от британци. Те ми помагат със съвети, сближих се и с местните българи, които също ми съдействат."
Но туристическата виза на Дарен изтекла и му се наложило незабавно да се прибере в Обединеното кралство. Сега британецът очаква с нетърпение подновяването й, за да се завърне наесен за по-дълъг период и така, докато не получи разрешение за постоянно пребиваване у нас.
"Тук се наслаждавам на тишината в селата и в провинцията – да живееш спокоен живот! Едно от нещата, които ми харесва в българите е, че те са изключително изобретателни хора. Например, те не изхвърлят непотребни вещи, а ги поправят и отново ги използват. А аз предпочитам по-първичния бит на българското село пред живота на обикновен пенсионер във Великобритания" -казва в заключение бившият военен от Британския кралски флот Дарен Картър.
Вижте още:
Снимки: личен архив, Facebook /Yani Lakov, dolnalipnitsa.eu
Българите в Албания са признати като национално малцинство през 2017 година, но не разполагаме с официални данни за броя им, тъй като окончателни данни от преброяването на населението през миналата година все още не са публикувани. Немалко албанци с..
Той е дете на прехода, роден в края на 1989 година в София. Израснал е с филмите за кунгфу и мистиката на манастира Шаолин в Китай. Пътят му минава през тренировки по айкидо, НАТФИЗ и класа на проф. д-р Александър Илиев, където завършва висшето си..
Човекът е част от обществото и трудно би живял без да общува. Затова грижата за доброто представяне пред другите започва още в ранна възраст, когато се учим да говорим. Всичко започва в семейството, но забързаният начин на живот забавя развитието в..