Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Певецът Стефан Илчев с музикално завръщане в родния му Бургас

Снимка: stefanilchev.com

Завръщането към корените винаги е носило вълнение, особено за артистите. Така е и при Стефан Илчев – любимият не само на родния си Бургас, но и на българската и чуждестранната публика млад певец, който е подготвил специален концерт, озаглавен "Дестинация Бургас". На 10 август, на сцената на Летния театър в морския град, изпълнителят ще направи завръщане не само към мястото, където е роден, но и завръщане към всички песни, които е изпял, само че представени в нов прочит. Вълнува се не само от предстоящата среща с публиката в родния си град, но и защото на този концерт ще осъществи дебют.


"Дестинация Бургас" за мен ще бъде абсолютен дебют като организатор, сценарист, режисьор… Исках да мина през всички стъпки и цялата отговорност да нося аз“ – разказа специално за Радио България Стефан Илчев. Признава, че няма как за първа спирка на тази програма да не избере Бургас, където е бил и професионалният му дебют. На 10 август той ще предложи концерт като никой друг – истински спектакъл, в който ще има и гости, също свързани с морския ни град.

В програмата на концерта е включена и песента му с тематично заглавие "Завръщане", създадена за конкурса "Бургас и морето" преди повече от 10 години по музика и аранжимент на Ефтим Чакъров и текст на Данна Донку.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Ако трябва"

Стенли открива годината с новия си сингъл "Ако трябва" – песен, която ще бъде включена и в неговия предстоящ нов албум. "Ако трябва" е с типичното за легендарния изпълнител модерно поп звучене и както винаги впечатлява със силнопослание.Автор..

публикувано на 08.02.25 в 09:25

Сопраното Анета Тодорова и инициативите на сдружението за култура и изкуство "Орфей" в Брюксел

Българо – белгийското сдружение за култура и изкуство "Орфей" организира концерт в Брюксел за Деня на влюбените и Трифон Зарезан. В концерта посветен на любовта и виното, ще участват пианистката Антония Кирил Евгениева, цигуларката Жаклин Прейс..

публикувано на 06.02.25 в 10:20

Мери Бойс Бенд честват 30 години на сцената с парти-концерт

Те имат над три хиляди музикални изяви. Песните им "Непознати улици", "Дългият път към дома" и "Слънчогледите" са включен в няколко учебника по музикав България. Както техните хитове, така и наградите и номинациите за творчеството им са десетки, но..

публикувано на 06.02.25 в 10:15