Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Певецът Стефан Илчев с музикално завръщане в родния му Бургас

Снимка: stefanilchev.com

Завръщането към корените винаги е носило вълнение, особено за артистите. Така е и при Стефан Илчев – любимият не само на родния си Бургас, но и на българската и чуждестранната публика млад певец, който е подготвил специален концерт, озаглавен "Дестинация Бургас". На 10 август, на сцената на Летния театър в морския град, изпълнителят ще направи завръщане не само към мястото, където е роден, но и завръщане към всички песни, които е изпял, само че представени в нов прочит. Вълнува се не само от предстоящата среща с публиката в родния си град, но и защото на този концерт ще осъществи дебют.


"Дестинация Бургас" за мен ще бъде абсолютен дебют като организатор, сценарист, режисьор… Исках да мина през всички стъпки и цялата отговорност да нося аз“ – разказа специално за Радио България Стефан Илчев. Признава, че няма как за първа спирка на тази програма да не избере Бургас, където е бил и професионалният му дебют. На 10 август той ще предложи концерт като никой друг – истински спектакъл, в който ще има и гости, също свързани с морския ни град.

В програмата на концерта е включена и песента му с тематично заглавие "Завръщане", създадена за конкурса "Бургас и морето" преди повече от 10 години по музика и аранжимент на Ефтим Чакъров и текст на Данна Донку.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Един живот" с музика … Орлин Горанов слага точка на турнето си в страната

Музиката… Изкуството, което ни съпътства през целия ни живот, в ежедневието и в празниците. Превежда ни през него, показва ни го по-красив и смислен. Създава и извиква спомени, подсилва емоциите, и не на последно място – разказва истории. "Един живот"..

публикувано на 01.10.25 в 10:15

Симфоничният оркестър на БНР открива новия сезон навръх Световния ден на музиката

Симфоничният оркестър на Българското национално радио с главен диригент Константин Илиевски дава начало на новия си творчески сезон с празничен концерт в столичната зала "България" на 1 октомври – датата, обявена от ЮНЕСКО за Международен ден на..

публикувано на 30.09.25 в 13:10

"Преди да кажеш не" – D2 се завръщат в първоначалния си състав

Едно дългоочаквано завръщане вече е факт – 19 години по-късно D2, една от най-обичаните рок групи, е отново в оригиналния си състав : Димитър Кърнев - китара, Дичо Христов - вокал, Александър Обретенов - бас, Васил Вутев – барабани, и новото..

публикувано на 29.09.25 в 10:15