Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Магомед Рамазанов с трето олимпийско злато за България – в свободната борба

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Магомед Рамазанов триумфира с трета олимпийска титла на България от Игрите в Париж 2024, след като буквално разгроми смятания за легенда в свободната борба до 86 кг иранеца Хасан Яздани Чарати – олимпийски златен и сребърен медалист и трикратен световен шампион.


По-рано злато за България спечелиха Семен Новиков в борбата класически стил (до 87 кг) и Карлос Насар във вдигането на тежести в категория до 89 кг. 



31-годишният Магомед Рамазанов, който е родом от Дагестан, се състезава за България от този сезон. Най-големия си успех досега е постигнал на Евро 2020 в Рим, където спечели сребро при 79-килограмовите, но за Русия. Той е единственият представител на страната в свободната борба във френската столица.

Снимки: ЕПА/БГНЕС, АП/БТА


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Григор Димитров достигна до четвъртфиналите на Мастърса в Маями

Григор Димитров ще играе на четвъртфинал на тенис турнира от сериите Мастърс в Маями с награден фонд от 11,25 млн. долара. Той си осигури място сред осемте най-добри, надигравайки американеца Брандън Накашима в два сета – 6:4, 7:5. За..

публикувано на 26.03.25 в 08:50

Баскетболистът Александър Везенков е реализатор №1 за сезона в Гърция

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков е реализатор №1 на редовния сезон в гръцкото първенство за втори път в кариерата си. Крилото на "Олимпиакос" приключи първия етап на шампионата с 382 отбелязани точки, като е един от..

публикувано на 25.03.25 в 15:28
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова завоюва трета титла в Шарм ел Шейх за тази година

Тенисистката Изабелла Шиникова спечели титлата в турнира на твърди кортове в египетския град Шарм ел Шейх с награден фонд 15 хил. долара. Българката, която беше водач в схемата, постигна безапелационна победа над втората – София Шапатава от..

публикувано на 23.03.25 в 11:42