Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В аржентинската провинция Чако избират най-красивата българка

Беренисе Иванофф
Снимка: Colectividad Búlgara Jristo Botev

В Роке Саенс Пеня, провинция Чако, в далечна Аржентина ще изберат българската Кралица на красотата. За това съобщават във Фейсбук от българското културно дружество "Христо Ботев". Събитието ще се проведе в събота, 31 август.

В миналогодишното издание на конкурса - за 2022/23 година победителка беше Беренисе Иванофф. Както тя тогава разказа, семейната ѝ "българо-аржентинска" история започва преди много-много години, когато дядото на нейния дядо по майчина линия пристига от България в Аржентина и се установява там за постоянно.

Българското културно дружество "Христо Ботев" в Роке Саенс Пеня е най-старото действащо дружество на българите в Аржентина. То събира потомци на преселили се в Аржентина главно през 20-те години на ХХ век наши сънародници. Макар толкова далеч във времето и пространството от българските си корени, те ревниво тачат изконните български традиции.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова връчи голямата награда в Конкурса за есе на БНР за младежи от Украйна и Молдова

На тържествен концерт в залата на Русенския университет „Ангел Кънчев“ в Тараклия, Република Молдова, БНР официално оповести победителите в Конкурса за есе за ученици и студенти от българските общности в Украйна и Молдова, организиран от медията ни..

публикувано на 19.09.25 в 19:40

Участниците в концерта на БНР пристигнаха в Тараклия (ФОТО И ВИДЕО)

Групата участници от България в големия концерт-награждаване на Българското национално радио вече пристигна в Тараклия, а музикантите започнаха репетиции за спектакъла довечера.  Концерт на БНР е сред основните събития в Тараклия днес..

публикувано на 19.09.25 в 14:27
Юлия Гатдерова е сред участниците в концерта

Концерт на БНР е сред основните събития в Тараклия днес

С фолклорен концерт и тържествена церемония, днес от 17:00 часа във филиала на Русенския университет "Ангел Кънчев" в молдовския град Тараклия, Българското национално радио ще награди победителите в конкурса за есе, организиран от медията ни за..

публикувано на 19.09.25 в 09:29