В рамките на месец прокуратурата трябва да извърши проверка по казуса с имотите, свързани с почетния председател на ДПС Ахмед Доган, в столичния квартал “Бояна” и в парка “Росенец”. Причината за това е твърдението на бившия транспортен министър Данаил Папазов, че той е собственик на двата имота и призива му към Ахмед Доган да ги освободи.
Почетният председател на ДПС Ахмед Доган вече се охранява от служители на НСО и МВР, съобщиха от вътрешното министерство.
Комисия, съставена според изискванията на Закона за Националната служба за охрана, вчера трябваше да прецени дали почетният Ахмед Доган е заплашен и се нуждае от охрана, информира служебният вътрешен министър Атанас Илков.
“МВР извърши проверка по сигнал, изпратен на 28 август т.г. от Държавна агенция “Национална сигурност”. Сигналът е подаден от Джевдет Чакъров и касае Ахмед Доган. На лицето незабавно е осигурена охрана от НСО и МВР”, пише в съощението на ведомството.
Високо напрежение пред “Боянския сарай” на Ахмед Доган
Става ясно, че са предприети необходимите оперативни действия и мероприятия за изясняване на данните, посочени в сигнала. “Проведен е разпит на лицето, възприело тези данни, съдържащи фиксиран период от време и място, посочено от подателя на сигнала”, информират от МВР. Оттам констатират, че изнесените факти и обстоятелства не се потвърждават: “Установено е, че въпросното лице, посочено от подателя, не е било във фиксирания период от време на конкретното място”, се казва още в съобщението.
Резултатите от проверката са изпратени на прокуратурата.
В Берлин, Германия, днес се провежда Европейска среща на високо равнище за цифровия суверенитет, организирана от Германия и Франция. На 13 ноември 2025 г. Министерският съвет одобри присъединяването на България към Декларацията за европейски цифров..
Правителството одобри проекта на Закон за държавния бюджет на България за 2026 година, както и Актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за периода 2026-2028 г. Във връзка с въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г. сметките са изготвени в..
Перспективите на Европа за справяне с предизвикателствата, пред които е изправена, обсъди днес в президентската институция държавният глава Румен Радев с министъра на външните работи на Унгария Петер Сиярто. Унгарският външен министър е на..
"В Скопие чувам все повече опасения, че отношенията с България се използват като удобно извинение за липсата на воля или способност за предприемане на..