Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП изключи лидера си в оставка Корнелия Нинова

Корнелия Нинова
Снимка: БГНЕС

Националният съвет на БСП изключи лидера в оставка Корнелия Нинова заедно с още трима досегашни членове на партията - Георги Свиленски, Иван Ченчев и Крум Дончев. Решението е взето със 105 гласа “за”, 16 “против” и 4 “въздържали се”.

Симпатизанти на лидера в оставка Корнелия Нинова протестират пред централата на БСП

През седмицата Корнелия Нинова предизвика остра реакция в БСП, обявявайки, че е упълномощила Свиленски и Ченчев да регистрират партията за предсрочните парламентарни избори на 27 октомври т.г. Според временното ръководство обаче това трябва да направи Атанас Зафиров, който временно застана начело след оставката на Корнелия Нинова заради провала на последните избори за Народно събрание.

За края на моята оставка трябваше да свикват конгрес, голяма грешка, че не го направиха. Не разбирам – хем: “Махай се, хем не искат конгреса”. Уплашиха се от конгреса”, коментира пред журналисти Корнелия Нинова. По-рано днес тя предложи да бъде свикан партийният конгрес на 28 септември т.г. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Правителството одобри проекта на Бюджет-2026

Правителството одобри проекта на Закон за държавния бюджет на България за 2026 година, както и Актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за периода 2026-2028 г. Във връзка с въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г. сметките са изготвени в..

публикувано на 13.11.25 в 16:20

Радев и Сиярто: Възстановяването на мира в Европа е възможно чрез дипломация

Перспективите на Европа за справяне с предизвикателствата, пред които е изправена, обсъди днес в президентската институция държавният глава Румен Радев с министъра на външните работи на Унгария Петер Сиярто. Унгарският външен министър е на..

публикувано на 13.11.25 в 16:13

Парламентът преодоля ветото на президента върху промените, засягащи "Лукойл"

Народното събрание отхвърли ветото на президента Румен Радев върху промените, разширяващи правомощията на особения търговски управител на "Лукойл", предаде репортерът на БНР Мария Филева. За повторното приемане на измененията в Закона за..

публикувано на 13.11.25 в 13:35