Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПП, ДСБ и Да България подписаха коалиционно споразумение

Снимка: Пресцентър ПП-ДБ

"Продължаваме Промяната" (ПП), "Демократи за силна България" (ДСБ) и "Движение Да България" (Да България), подписаха коалиционно споразумение за участие в изборите за народни представители на 27 октомври. Коалицията ще работи за това страната ни да е пълноправен и достоен партньор в ЕС и НАТО, член на Шенген и Еврозоната, предаде БТА, като цитира ПП-ДБ.

В информацията се посочва, че трите формации си поставят за цел развитието на България като държава с конкурентна иновативна икономика и висок стандарт на живот. В общото споразумение лидерите на трите партии се ангажират да работят за постигане на равенство пред закона за всички и независима съдебна система, за преодоляване на регионални и социални неравенства, за спокойствието и сигурността в живота на всеки български гражданин. Посочва се също, че ПП-ДБ ще работят за България на активните граждани и предприемачите с нови идеи и инвестиции в бъдещето, както и за съхраняването на българската природа и социално справедлив преход към нисковъглеродна икономика.

Енергийната независимост, националната сигурност и модернизиране на българската армия, както и съхраняването на културно-историческото наследство и развитие съвременната българска култура са сред основните целите на коалицията.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вътрешните министри на България, Турция и Гърция се срещат в Истанбул

В Истанбул днес, 14 януари, ще се проведе среща между министрите на вътрешните работи на България, Турция и Гърция. Тя е по покана на турския министър Али Йерликая и има за цел да се направи оценка на резултатите от тристранния професионален механизъм на..

публикувано на 14.01.25 в 07:00

Президентът връчва мандат за правителство на ГЕРБ-СДС на 15 януари

Президентът Румен Радев ще връчи първия проучвателен мандат за съставяне на правителство в сряда, 15 януари, 12:00 ч., съобщи прессекретаритът на държавния глава. Мандатът ще бъде връчен на кандидата за министър-председател, посочен от най-голямата..

публикувано на 13.01.25 в 18:31

БСП ще участва в правителство с ГЕРБ-СДС и “Има такъв народ”

"БСП – Обединена левица" получи карт бланш да подпише споразумение за съставяне на национално отговорно правителство с ГЕРБ-СДС и "Има такъв народ", стана ясно след заседание на Националния съвет на БСП и последвало заседание на коалиционния..

публикувано на 12.01.25 в 17:15