Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Българският климат е благоприятен за развитието на медицински туризъм

Снимка: БТА

Съчетанието от благоприятен климат, красива природа и многобройни минерални води и лечебна кал в България благоприятства развитието на курортното лечение.
По време на 11-ия Годишен конгрес на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм, д-р Антоанета Грозева, директор на Медицинския колеж към бургаския университет "Проф. д-р Асен Златаров" изтъкна, че страната ни има над 100-годишни традиции в балнеолечението.

Доц. Грозева изтъкна също, че България като страна, разположена на Черно море, притежава изключително много възможности и за морелечение и развитие на медицинския туризъм, който води началото си от 1965 год.

Сред най-известните ни центрове по Черноморското крайбрежие са тези в курортите Албена, Свети Константин и Елена, Златни пясъци и Поморие, изтъкна доц. Грозева. Така например в санаториума "Бургаски минерални бани", открит през 1954г., лечението е с голяма ефективност, заради минералната вода, която е с изключителен състав, с много добри качества, подходяща температура и може да се ползва за външно и вътрешно балнеолечение за много заболявания. Водата съдържа силиций, който напоследък се използва като анти-ейдж терапия.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Людмила Петкова

Бюджетът за 2025 г. ще бъде внесен в парламента следващата седмица

Проектът на бюджет за 2025 година ще бъде внесен от служебното правителство в Народното събрание в края на следващата седмица, обяви министърът на финансите Людмила Петкова. В него е заложен дефицит от 3%, или 6 милиарда лева /около 3 млрд. евро/...

публикувано на 04.12.24 в 15:30

Овцевъдите искат оставката на цялото ръководство на БАБХ

"Искаме оставката на ръководството на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) заради несправяне с проблемите и конкретно заради казуса със заразените с чума овце във Велинград". Това обяви пред БНР Деян Тодоров - съпредседател на Националната..

публикувано на 02.12.24 в 11:06

Годишен финансов ефект от 1,63 млрд. лв. след влизането ни в Шенген по суша

Финансовият ефект от присъединяването на страната ни към Шенгенското пространство по суша ще възлиза на 1,63 млрд. лв. годишно, показва проучване на Института за икономически изследвания към Българската академия на науките. Най-голяма ще бъде..

публикувано на 01.12.24 в 16:28