Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Населеният предимно с етнически българи Цариброд в Сърбия отбелязва своя празник

Снимка: БГНЕС

С богата програма от събития населената предимно с етнически българи община Цариброд (Димитровград) в Сърбия отбелязва празника си, съобщи БТА. Сред гостите днес, когато православните християни почитат Рождество Богородично по стар стил, се очакват посланикът на България в Сърбия Петко Дойков, генералният консул в Ниш Димитър Цанев, кметове на общини от България и Сърбия, представител на сръбското Министерство на държавната администрация и местното самоуправление, каза кметът на общината Владица Димитров. Ще присъстват също генералният директор на Българската телеграфна агенция Кирил Вълчев и на Българското национално радио Милен Митев. В местната галерия ще бъде открита изложба на художника Методи Мета Петров (1920 – 1995), роден в село Желюша край Цариброд.
В неделя в рамките на тържествата в Цариброд е организиран фестивал на лютеницата.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българите в Загреб представиха националната кухня и фолклор

Българската общност в хърватската столица участва в "Дни на националните малцинства на град Загреб". Събитието бе организирано от Координацията на съветите и представителите на националните малцинства на  Загреб под егидата на кмета Томислав..

публикувано на 29.09.25 в 12:15

Изложба и книга на български автори ще бъдат представени във Виена

Изложба и книга на български автори ще бъдат представени във Виена. Събитието е на 30 септември в арт пространство, наречено "Малка галерия", съобщават от Съюза на българските писатели. Наталия Ерменкова, която е член на съюза, ще разкаже за..

публикувано на 29.09.25 в 10:04

Български лекари провеждат медицински консултации в албанското с. Пустец

Лекари от български лечебни заведения преглеждат пациенти в албанското село Пустец, съобщава Посолството на България в Тирана . Инициативата се развива благодарение на организацията и финансирането на Фондация "Българска памет" и нейния основател..

публикувано на 26.09.25 в 20:06