На XIX-ата Среща на върха на Франкофонията в Париж – пред представители на около 80 държави, беше изтъкнат като много добър пример българският модел на обучение на френски език и реализация на пазара на труда.
В селището на Франкофонията в Париж вицепрезидентът откри българска изложба
Вицепрезидентът Илияна Йотова запозна държавните и правителствени ръководители с българските традиции в обучението на френски език на всички образователни нива и възможностите за кариерно развитие благодарение на добрата връзка между образованието и бизнеса. Тя постави акцент и върху активната дейност в това отношение на Френско-българската търговска и индустриална камара.
Илияна Йотова беше един от четиримата говорители в Срещата на върха, които представиха обобщените предложения от кръглите маси, посветени на обучението, науката и кариерата на френски език. Изразено беше общото мнение за по-активно участие на младите хора в проектите, които предлага Франкофонията, както и за необходимостта от система за образователен обмен в рамките на франкофонското пространство и по-тясна обвързаност между френското обучение и бизнеса.
“За мен ролята на Франкофонията не само че не намалява, а става все по-актуална и важна в съвременния свят, изпълнен с големи трансформации, които често пъти изпреварват готовността ни да ги посрещнем. Форматът на Франкофонията предполага сътрудничество, чести срещи, дискусии, търсене на правилните решения и най-важното – солидарност и обединение за общи цели”, цитира думите на вицепрезидента пресслужбата на държавния глава.
"Литературните маршрути" са градски разходки, които съчетават по интересен и задълбочен начин литература и история, с преплитане на малко известни факти за български писатели и поети. Идеята е по този начин да се даде нова гледна точка към живота в..
По традиция 24 май - Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, се чества и в Рим, където делото на славянските първоучители получава благословението на папа Адриан. В..
Донвена Пандурски – български балетмайстор със завидна европейска кариера, завършва Държавното хореографско училище в София в края на 70-те години на ХХ век и постъпва в Софийската опера. Танцува и в трупата за модерен балет "Арабеск". През 1988 г...
"Литературните маршрути" са градски разходки, които съчетават по интересен и задълбочен начин литература и история, с преплитане на малко известни..