Резултатите са добри там, където има синхрон между държавното украинско училище, българското неделно училище и кмета на общината и селото. Убедени сме в това и по този принцип ще работим , каза за БТА генералният консул на България в Одеса Светослав Иванов.
На 4 и 5 октомври консулът заедно с първия секретар Борис Борисов участваха в откриването на 3 компютърни учебни зали с 32 компютъра и едно информационно студио, както и в тържествата за началото на учебната година в неделните училища към Българо-украинския културно-просветен център "Медиа" в населните с етнически българи села села Василевка, Криничное, Калчево, Табаки и Каракурт в Болградски район. Те са си поставили за цел да обиколят всички около 60 неделни училища с близо 8000 ученици, за да им окажат подкрепа и да се убедят на място как работят. "Осъзнаваме, че бъдещето е в информационните технологии и в Генералното консулство се стараем колкото се може повече български организации и училища да подсигурим чрез програми за подпомагане", добавя Светослав Иванов.
Наричат Шотландия "Земята на храбрите" и я припознават като "Родината на гайдата". Инструмент, който носи в звука си душата на българския фолклор. По неофициални данни "храбрите" българи, които градят живота си на тази северна територия на..
България се включва на Третия дипломатически базар в Дания – 5 април 2025 г. (събота). Събитието ще се проведе в сградата на община Гентофте (Bernstorffsvej 161 Charlottenlund) от 11:00 до 16:30 ч. Негов организатор е Асоциацията на съпрузите и..
На 92-годишна възраст почина днес народният артист на Русия Бедрос Киркоров. Това съобщи неговият син Филип Киркоров, предаде ТАСС. "…от сърцето ми никога няма да си отидеш. Ценете всеки миг, прекаран с близките си!", написа Филип Киркоров в..
На 13 април, Православната църква тази година отбелязва един от най-големите християнски празници, който е посветен на тържественото влизане на..
Болградската гимназия "Георги Стойков Раковски" в Украйна ще отбележи на 14 април рождения ден на своя патрон, съобщи директорът на учебното заведение..
Осемнайсетото издание на Биеналето на българския хумор ще бъде открито днес в Хамург. Организатор на събитието е Културното дружество "Клуб на..