Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Клара Добрев: България и Румъния трябва да са в Шенген

Евродепутатът Клара Добрев
Снимка: twitter.com

Проевропейските сили в Европарламента (ЕП) имат 2/3 мнозинство. При радикалните десни популисти има промени, но силата им не е нараснала, отчита Клара Добрев, евродепутат от Унгария от групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите, бивш зам-председател на ЕП. Добрев е родена в България, но от дълги години живее в Унгария.

Няма европолитик, който да подкрепя нелегалната миграция, подчерта тя в интервю за БНР. Според Добрев унгарският премиер Орбан използва темата за миграцията и "помага на Путин". Орбан е единственият премиер в Европа, който казва, че за войната е виновна Украйна, критикува Добрев. Според унгарската опозиционерка "Путин не говори само за Украйна, а за цяла Източна Европа" и ако Русия победи, то тогава е ред на балтийските страни. "България и Румъния трябва да са в Шенген. В моята политическа група всички подкрепят това", заяви евродепутатът.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ахмед Доган (в средата)

Ахмед Доган създава нова партия

Ахмед Доган създава нова партия след разцеплението в ДПС. Името на новия му политически проект е "Алианс за права и свободи". "Имаме нов проект. Днес беше учредителната сбирка, която трябва да подготви национална конференция за създаване на нов..

публикувано на 11.09.25 в 18:48

Президентът заяви, че германския бизнес е стратегически за българската икономика

България става все по-привлекателна за германския бизнес. Това заяви президентът Румен Радев на среща с ръководството на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия на Германия. Представителите на асоциацията са в България по..

публикувано на 11.09.25 в 12:18
Георг Георгиев

Поисканите консултации в НАТО не означават война, каза външният министър

Задействането на чл. 4 от Договора за НАТО не означава въвличане във война, заяви пред журналисти външният министър Георг Георгиев на форум в Благоевград. "Предстои да бъдат насрочени консултации съгласно чл. 4 на договора за НАТО. Не са много..

публикувано на 11.09.25 в 12:10