Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Концерт “Борис Христов – Посланик на българската песен” в Първо студио на БНР

Пламен Бейков
Снимка: Facebook / Пламен Бейков

“Борис Христов – Посланик на българската песен” – така е озаглавен концертът на оперният певец Пламен Бейков и на пианистката Божена Петрова, който ще се състои тази вечер в Първо студио на БНР.

Програмата е опит за реконструкция на творческите идеи и търсения на великия изпълнител”, казва Пламен Бейков, директор на Русенската опера и последен ученик на прочутия в цял свят бас Борис Христов. В интервю за Радио България той разказва:

Български баси за Борис Христов” ще звучи в пет града по случай 110 години от рождението на великия оперен певец

Когато се честваше стогодишнината на Борис Христов и участвах в един концерт в Българския културен център в Рим, където се намира и библиотеката му, се зарових в нея. Бяхме чували, че той че е имал голям интерес към българската песен, че е имал желание да записва, но така и не е осъществил своя проект. Така от голямото количество песни успях да селектирам 20, върху които е оставил много съдържателни рецензии, а някои от тях дори са транспонирани за неговия глас и подготвени за изпълнение.”



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Мери Бойс Бенд честват 30 години на сцената с парти-концерт

Те имат над три хиляди музикални изяви. Песните им "Непознати улици", "Дългият път към дома" и "Слънчогледите" са включен в няколко учебника по музикав България. Както техните хитове, така и наградите и номинациите за творчеството им са десетки, но..

публикувано на 06.02.25 в 10:15

"Там, на завоя" – първа музикална "среща" на Васил Найденов и Братя Аргирови

Вече няколко десетилетия познаваме легендарните български изпълнители Васил Найденов и дуета Братя Аргирови поотделно, но едва сега те за първи път записаха обща песен със заглавие "Там, на завоя". Текстът, в който се разказва за любов и надежда, но..

публикувано на 05.02.25 в 19:05

Б.Т.Р. с първи концерти в Токио и Хонолулу

2024-а беше повече от успешна година за Б.Т.Р. – една от най-значимите български рок групи отбеляза своята 30-а годишнина с национално юбилейно турне, финал на което поставиха два последователни концерта в Зала 1 на НДК, и с европейско турне. Новата..

публикувано на 04.02.25 в 10:15