Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Есенен базар на книгата за българите в Нидерландия

Снимка: Българско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Нидерландия

По случай отминалия Ден на будителите, Българското училище "Св. св. Кирил и Методий" в Нидерландия организира на 9 ноември от 12:30 часа местно време есенен базар на книгата. На Фейсбук страницата си организаторите, издигнали каузата "Да четем заедно на български език" приканват любителите на книгите да споделят от свободното си време си с прекрасните нови творби на български и чужди автори, издадени в последните години.

Събитието ще се проведе в двора на училището и вътре на приземния етаж на сградата на адрес Diamanthorst 181A в Хага. 

Първоначално образователното средище възниква като неформално доброволно сдружение на родители, обединени от общата цел да предоставят възможност на своите деца, макар и далеч от България, да изучават български език и литература, история и култура на България
През 2006 г. то придобива официална форма и постепенно прераства в първото българско училище в Нидерландия на името на Св. св. Кирил и Методий. През 2009 г. обучението в училището е признато официално от МОН.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Иван Стоянов със семейството си

Иван Стоянов: Тръгнах да печеля за живота, а спечелих Живот!

Иван Стоянов е бесарабски българин от Молдова. Екипът ни се срещна с него в българския храм "Свети Софроний Врачански", където подготвихме поредния епизод на подкаста "Мост на вярата" , посветен на Българската православна църковна община в Лион,..

публикувано на 21.04.25 в 09:10

Мария Озтюрк: Независимо дали празнуваме заедно или поотделно, нека бъдем добри и смирени

Поредното захарно творение на Мария Озтюрк   – макет на базиликата "Свети Петър" в Рим – ни провокира да потърсим сънародничката ни именно в светлите празнични дни. Макар от години да живее между България и турския мегаполис Истанбул, тя не спира..

публикувано на 20.04.25 в 12:05

Пианистът Симеон Гошев идва от Виена за концерт в Бургас

В рамките на Националното изложение за цветя с международно участие "Флора Бургас" 2025 солов концерт ще изнесе пианистът Симеон Гошев, който живее и твори във Виена, съобщава Община Бургас. Партньор в организацията на събитието е Австрийският културен..

публикувано на 18.04.25 в 14:39