Звездна група и звезден изпълнител се събраха, за да възродят песен, написана преди почти четвърт век. D2 и Графа записаха съвместната си песен "Колко си красива", която излезе тази неделя в официалния YouTube канал на D2. "Колко си красива" се появява още през 2000 г., когато е включена в култовия албум на групата "Ледено момиче", но никога не е издадена като официален сингъл.
Влади Ампов - Графа споделя: "За пореден път животът ме изненадва приятно. Когато слушах песента в първия албум на D2, "Колко си красива" ме докосна със своята дълбока емоционалност и красота. Дори не съм си представял, че ще имам възможността да я изпея на живо на 25-годишния юбилей на бандата. За мен беше едновременно удоволствие и предизвикателство да направя своя музикален прочит на песента."
Митко Кърнев от D2 допълва: "Когато Графа ни сподели, че "Колко си красива" му е любима, поканата да я изпълним заедно на годишнината ни дойде съвсем естествено. Влади беше блестящ в своето представяне."
Тази колаборация не е предварително планирана. Тя е вдъхновена от бурните реакции на публиката на концерта, която изслушва песента с притаен дъх, а след това избухва в аплодисменти. Тогава D2 и Графа решават да ѝ дадат нов живот като сингъл и видеоклип.
По повод обявяването на обща кандидатура на Габрово и Велико Търново за Европейска столица на културата през 2032 година, габровци напомнят за общите културни ценности на двата града. Това ще се случи по линия на дикси музиката с покана за първото..
Вижте още: Петко Стайнов – творец, надарен с професионална интуиция и прозорливост Снимки: petkostaynovmusic.com, facebook.com/staynovfoundation
Ново музикално събитие поставя своето начало – на 22 и 23 август в Хисаря ще се проведе първият Джаз Фест Хисаря. Като част от цялостната стратегия на общината за развитие на културния живот и туризма, събитието цели да утвърди града като..
По повод обявяването на обща кандидатура на Габрово и Велико Търново за Европейска столица на културата през 2032 година, габровци напомнят за общите..