Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите отново избират председател на Народното събрание

Снимка: БТА

След поредния неуспешен опит за избор на председател на Народното събрание народните представители ще продължат да заседават от 10ч. на 22 ноември. На последното гласуване в сряда, 20 ноември, събралите най-много подкрепа бяха кандидатурите на Рая Назарян от ГЕРБ-СДС и предложеният от ИТН Силви Кирилов. Те стигнаха до балотаж, а ПП-ДБ се разцепи в рамките на вота.

Кандидатът на най-голямата парламентарна група Рая Назарян отново получи подкрепата само на колегите си от ГЕРБ-СДС, а за Силви Кирилов не стигнаха гласовете на "Да, България", които гласуваха "въздържал се".

Кандидати за поста на първи тур бяха Наталия Киселова, номинирана от БСП-Обединена левица, Петър Петров от "Възраждане", Рая Назарян от ГЕРБ-СДС и Силви Кирилов от ИТН.

След поредното гласуване, не довело до избор на председател, първото заседание на 51-ото НС отново беше прекъснато, за да продължи днес в 10 ч.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Александър Вучич

По съседски: Събития с балкански адрес

Президентът Вучич предлага на опозицията допитване, дали да остане на власт Сърбите не вярват, че решението на политическата криза в страната може да е "консултативен референдум" за доверие към президента, както поиска държавният глава..

публикувано на 17.01.25 в 09:45

Скопие иска ревизия на вече подписани договорености с България

Външният министър на Северна Македония Тимчо Муцунски е провел телефонен разговор с новоизбрания външен министър на България Георг Георгиев, определяйки го като приятелски. "Поздравих го за избирането му и изразих решимост да укрепим..

публикувано на 17.01.25 в 08:40

Президентът Радев се срещна с посланика на Палестина у нас

Президентът Румен Радев се срещна с посланика на Държавата Палестина у нас Насри Халил Салим Абу Джейш. Радев приветства постигнатата договореност за прекратяване на огъня в Газа и освобождаването на заложниците. Той изрази надежда, че това ще..

публикувано на 16.01.25 в 17:55