Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България очаква положително решение за членството си в Шенген и по суша

Снимка: Facebook/Sofia Airport

Министърът на вътрешните работи Атанас Илков ще участва в Брюксел в днешното редовно заседание на Съвета "Правосъдие и вътрешни работи". Първата точка от дневния ред на срещата на министрите на вътрешните работи на ЕС е за приемане на България и Румъния в Шенгенското пространство и по суша.
Атанас Илков
От 31 март 2024 г. беше премахнат контролът по вътрешните въздушни и морски граници с България и Румъния.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова: Не бива жените да плащат невидимата цена за дигиталния напредък

Да превърнем иновациите в съюзник, а не в нова бариера пред правата на човека. Не може да допуснем жените да плащаме невидимата цена на дигиталния напредък и изкуствения интелект. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова в изказване пред..

публикувано на 13.10.25 в 13:38

Българският президент и дипломация приветстват спирането на огъня в Газа

Най-важната задача е намиране на решение за войната в нашия континент със средствата на дипломацията и задължително се установи траен мир. Това каза президентът Румен Радев в столицата на Естония Талин, където участва в среща на групата..

публикувано на 10.10.25 в 11:08
Ивайло Мирчев

Извънредна законова поправка проправя пътя към продажбата на "Лукойл"

"Днес имаме новина и тя е, че "Лукойл" най-после е намерил купувач на рафинерията в Бургас. Разбираме го не през официално писмо на "Лукойл", а през вкарана извънредна поправка в законопроект”. Това заяви пред журналисти в парламента..

публикувано на 08.10.25 в 17:02