Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На първенството в Бахрейн обявиха Карлос Насар за Щангист №1 на планетата

Карлос Насар
Снимка: wfbulgaria.com

Карлос Насар спечели още едно престижно отличие от световното първенство по вдигане на тежести. Той бе обявен за Щангист №1 сред всички 232-ма участници на състезанието в столицата на Бахрейн Манама.

Световният му рекорд от 405 кг в двубоя на кат. 89 кг му отрежда максималните 1000 т. по системата "Роби", въведена от Международната федерация по вдигане на тежести (IWF). Тя сравнява резултатите между щангисти в различни категории, като въвежда коригиращ коефициент, в зависимост от личното тегло на състезателите.

Насар за първи път в кариерата си става №1 на световно първенство, след като бе два пъти поред най-добър на европейски шампионати - 2023 и 2024. След българина при мъжете в Манама се наредиха двама севернокорейци, шампионът в кат. 67 кг Вон Джу Ри и Чон Сонг Ри, който стана шампион в кат. 81 кг.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Баскетболистът Александър Везенков е реализатор №1 за сезона в Гърция

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков е реализатор №1 на редовния сезон в гръцкото първенство за втори път в кариерата си. Крилото на "Олимпиакос" приключи първия етап на шампионата с 382 отбелязани точки, като е един от..

публикувано на 25.03.25 в 15:28
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова завоюва трета титла в Шарм ел Шейх за тази година

Тенисистката Изабелла Шиникова спечели титлата в турнира на твърди кортове в египетския град Шарм ел Шейх с награден фонд 15 хил. долара. Българката, която беше водач в схемата, постигна безапелационна победа над втората – София Шапатава от..

публикувано на 23.03.25 в 11:42

Tервел Замфиров стана световен шампион в сноуборда и при мъжете

Българският сноубордист Tервел Замфиров се поздрави с още един грандиозен успех, макар и драматично постигнат. Той стана световен шампион в паралелния слалом при мъжете. 20-годишният българин триумфира след победа във финала с 0.40 секунди преднина пред..

публикувано на 22.03.25 в 16:14