Българският образователен център "Нов живот" в Чикаго отпразнува Рождество Христово – най-светлия и радостен празник, очакван и от децата, и от възрастните, съобщиха от институцията.
"Гости на празника и тази година бяха представители на Българо-американската полицейска асоциация. Полицаи Георги Куртев и Давид Беков отново донесоха подаръци на децата от името на асоциацията, за което им благодарим от сърце", заявяват от Центъра на своята фейсбук страница.
В Българското училище "АзБуки" в белгийския град Гент се проведе коледно тържество и работилница за кукерски маски, информира основателят му Марина Найденова.
"Децата бяха отлични в представянето на стихчета, песни и сценки на тема Коледа, Нова Година, Дядо Коледа и зимата. Родителите гледаха и слушаха с умиление, припомниха си някои позабравени песни, събудиха стари училищни емоции", разказа тя. За празничната атмосфера са допринесли и родителите, подготвили "богата почерпка с традиционни български храни – баница, тутманик, тиквеник, различни видове сладки и салати".
Възпитаниците на Българското училище "Христо Ботев" в Ню Йорк изнесоха коледен спектакъл с танци и песни, който завърши с подаръци от Дядо Коледа, написаха във фейсбук страницита си от училището.
"20 години най-голямото българско училище на територията на Ню Йорк и още 4 съседни щата! Благодарим, скъпи български семейства, за доверието и за подкрепата Ви!" С тези думи беше открито коледното тържество. На него гостите посрещнаха Дядо Коледа, пристигнал чак от България, за да раздаде подаръци и книжки на учениците. Част от празника бяха и коледари, които наричаха за благодат и здраве.
Изявени имена от писателското съсловие на България са включени със свои произведения в новия брой на електронното литературно списание „Eslavia“ . Това съобщиха специално за Радио България Аксиния Иванова и Иван Цанков, съответно, председател и секретар..
На 30 март 2004 година излиза първият брой на български вестник във Великобритания "БГ Бен". Началото е скромно – осем страници формат А4 и една голяма мечта – да се превърне в обединител на българите на Острова. Днес, 20 години по-късно,..
Македонските песни, градежите на църкви и манастири, даряването на камбани, изиграването на най-дългото хоро, помощите за деца сираци, срещите с българи от историческите общности – всичко това Илия Луков вплита в амалгама, побираща съзнателния му живот...