Ученици от Първо българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Ковънтри участваха в обичая коледуване.
"Нашите къщи бяха благословени от коледарите на училището ни! Благодарим им, че внесоха късче от България в дома ни с този обичай! Така съхраняваме и предаваме тази българска традиция", четем на фейсбук страницата на училището.
Първо българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Ковънтри предоставя обучение по български език и литература, история и география на България по програмата на Министерството на образованието и науката. Към него има също така клуб по народни хора, театрална трупа и артистични техники.
В училището се организират и съвместни уроци между учениците от гимназиалния и началния етап по повод честването на важни дати от българския календар. "По този начин големите ученици предават своите знания и опит на по-малките, създавайки приемственост между възрастовите групи", отбелязват от училището.
В десетия епизод на подкаста "Мост на вярата" продължаваме нашия разказ за Българската православна църковна община "Рождество Богородично" в Женева, Швейцария. Екипът на " Мост на вярата " гостува на сънародниците ни там за..
"Ние не можем да избягаме от съвременните технологии, но трябва да помислим, как можем да използваме изкуствения интелект, така че да подобрим качеството на обучението без да губим човешкия контакт" – каза в специално интервю за Радио България..
Правителството одобри нова програма за подкрепа на организации на български общности от Албания, Сърбия, Косово, Украйна и Молдова и на граждани от Северна Македония с българско самосъзнание за периода 15 октомври 2025 г. - 31 декември 2029 г. Това съобщи..
Празникът на християнското семейство всяка година е повод за среща на сънародниците ни в Хамбург. 2025-а не прави изключение и поканата отдавна обикаля..
От 15 години Стела Недкова живее в Брюксел. След като завършила образованието си в България, решила да изпита себе си в една друга реалност, за да..
В три държави, в три европейски града – Лион, Мюнхен и Копенхаген – на 22 ноември се представя проектът на Асоциацията на българските фолклорни състави в..