Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът Главчев отива на ГКПП "Кулата" по повод приемането на България в Шенген

Димитър Главчев
Снимка: БТА

В първия ден на новата 2025 г. - 1 януари, от 10.30 часа служебният премиер Димитър Главчев, заедно с министри и представители на държавни институции, ще посети ГКПП "Кулата". Повод за посещението е официалното пълноправно приемане на България в Шенгенското пространство, съобщиха от правителствената пресслужба.

Премиерът ще провери създадената организация за функционирането на пункта и символично ще вдигне граничната бариера, подчертавайки значението на този момент за улесняване на движението през границите.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България участва в Европейската среща за цифров суверенитет

В Берлин, Германия, днес се провежда Европейска среща на високо равнище за цифровия суверенитет, организирана от Германия и Франция. На 13 ноември 2025 г. Министерският съвет одобри присъединяването на България към Декларацията за европейски цифров..

публикувано на 18.11.25 в 06:00

Правителството одобри проекта на Бюджет-2026

Правителството одобри проекта на Закон за държавния бюджет на България за 2026 година, както и Актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за периода 2026-2028 г. Във връзка с въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г. сметките са изготвени в..

публикувано на 13.11.25 в 16:20

Радев и Сиярто: Възстановяването на мира в Европа е възможно чрез дипломация

Перспективите на Европа за справяне с предизвикателствата, пред които е изправена, обсъди днес в президентската институция държавният глава Румен Радев с министъра на външните работи на Унгария Петер Сиярто. Унгарският външен министър е на..

публикувано на 13.11.25 в 16:13