Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българска компания отличена със златен лиценз за инвестиционен проект в Египет

Снимка: Министерството на инвестициите и външната търговия на Египет

Българската компания "Балкан Агрикалчъръл" получи златен лиценз за инвестиционен проект в Египет, съобщи Българското посолство в Кайро.
В последния ден от м.г. египетският министър на инвестициите и външната търговия Хасан ал Хатиб връчи общо девет златни лиценза на церемония в Генералната агенция за инвестиции и свободни зони, на която присъства и българският посланик Деян Катрачев.

"Балкан Агрикълчъръл" беше отличена за проекта си за изграждане и въвеждане в експлоатация на завод за производство на доматено пюре и зеленчукови и плодови концентрати в град Шести октомври край Кайро. Очаква се чрез инвестицията на стойност около 20 млн. евро да бъдат осигурени 80 работни места през първата фаза на проекта. Осемдесет процента от продукцията ще бъде изнасяна.

През последните две години няколко български компании от сферите на високите технологии и софтуерния инженеринг, аутсорсинга и други успяха да стъпят на египетския пазар. През първите осем месеца на 2024 г. стокообменът между България и Египет достигна рекордното равнище от 1,4 млрд. долара.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Новият председател на АБУЧ Зорница Гоган

АБУЧ избра нов председател след промени в устава си

Официалното откриване на конференцията на АБУЧ във Велико Търново поднесе новина, свързана с рокада на върха на организацията. Досегашният председател Петя Цанева предаде поста на новия – Зорница Гоган, директор на Българското неделно училище "Райна..

публикувано на 23.07.25 в 20:10

Училищата ни в чужбина с обща мисия - опазване на националната идентичност

Мотото на най-големия годишен форум на Асоциацията на българските училища зад граница (АБУЧ) "Учим, играейки. Играем, учейки!" задава и тона й – креативност и активно учене. В продължение на два дни представители на български просветни средища зад..

публикувано на 23.07.25 в 11:05
Празник в училище

Неделните училища в чужбина – за свършеното, проблемите и нужните промени

Броени дни остават до началото на XVIII годишна конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина (АБУЧ). Събитието тази година се провежда в старопрестолния ни град Велико Търново в дните между 22 и 24 юли и е под патронажа на министъра на..

публикувано на 19.07.25 в 09:30